8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس
: :
| مطالب آموزشی | | 7 ماه پیش

8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس

اگر به دنبال بهبود روند معاملاتی و بازدهی عالی از آن ها هستید، بهتر است از این 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس در معاملات خود استفاده کنید، تا اثر بخشی آن را در کوتاه مدت مشاهده نمایید. شما با استفاده از این استراتژی ها می توانید، تحلیل های بسیار حرفه ای انجام دهید و با اطمینان کامل این معامله ها را پیش ببرید. اگر بدون داشتن اطلاعات و 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس وارد این حیطه شوید دچار سردرگمی در این بازار می شوید، که ممکن است ضرر های جبران ناپذیری به شما وارد نماید.

8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس چیست؟

معامله گر در بازار های جهانی مجبور به تصمیم هایی در مورد فروختن و یا خریدن باید بگیرد و یا شاید بخواهد ارز را به حال به خود رها کند. این کار نیازمند 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس می باشد که با کمک آن، آمار را با توجه به داده های موجود تحلیل کند، اعلان های اخبار و سایر ابزار هایی موجود است را چک نماید، که موجب می شوند شما به اطلاعاتی بیشتر نیاز داشته باشید، پس باید از تاثیر گذار ترین و کاربردی ترین استراتژی ها، بهره ببرید، که ما  8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس برای شما خواهیم گفت و می توانید برای از بین بردن سختی عملیات تجزیه و تحلیل این داده های موجود در بازار، با توجه به یک سری از  قوانین، استفاده کنید.

 هر نوع از استراتژی ها را می توان برای یک بازار مورد استفاده قرار داد، پس باید در نظر داشته باشید، در چه بازاری می خواهید معاملات انجام دهید و نیاز به چه استراتژی خواهید داشت. هر یک از استراتژی ها دارای قوانین خاص خود هستند، که باید معاملات خود را در بازار مورد نظر بر اساس آن قوانین انجام دهید. بازار فارکس، سهام، کالا، شاخص جهانی و ارز های دیجیتال بستر هایی هستند که شما می توانید در آن ها معاملات انجام دهید. این 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس که گفتیم در بازار فارکس مورد استفاده قرار می گیرند و بر اساس قوانین آن ایجاد شده اند.

 

8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس چه می کند؟

پس شما باید برای ورود پیدا کردن به این نوع پلت فرم ها با 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس و کمک یک برنامه دقیق و در یک چارچوب مناسب، شروع به فعالیت نمایید. این استراتژی ها باید به صورت مرحله به مرحله به بررسی خبر های مهم اعلام شده بپردازد، یک نمای کامل از بازار به شما بدهد، قانون های مرتبط به حجم معامله ها را رعایت کند و ریسک های موجود برای روش های مورد استفاده را کنترل نماید، که متفاوت از یک دیگر می باشند‌.

8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس چه می کند؟

 

مهم ترین از بین 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس

مهم ترین و اثر گذار ترین استراتژی های معاملاتی می تواند در شکل های گوناگون و نوع های متفاوت وجود داشته باشند، که با توجه به شرایط بازار و هدف های متفاوت موجود هستند. روش هایی که برای معاملات انجام می شوند بدون توجه به نوع معمالات که کوتاه مدت و یا بلند مدت است، باید در استراتژی معاملات و معامله گری روزانه قرار بگیرد. در این روش به صورت روزانه، در حال خریدن و فروختن می باشند، که این معامله ها در چند دقیقه و یا چند ساعت صورت می گیرد. تمام 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس مهم هستند فقط باید بر اساس نیاز تان انتخاب نمایید.

 

مهم ترین از بین 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس

پرایس اکشن (Price Action) و استراتژی معامله در مناطق رینج

استراتژی معاملات پرایس اکشن که یکی از 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس می باشد، با مطالعه دقیق بر روی قیمت و زیر نظر گرفتن قیمت ها صورت می گیرد، که در کنار این نوع استراتژی، تکنیک های تحلیلی  نیز می توان استفاده کرد. در این استراتژی باید به مدت زمان معامله که کوتاه یا بلند است دقت شود، باید از حمایت و مقاومتی که ایجاد می شود با خبر باشید، تا بتوانید از نقاط ورود و خروج استفاده نمایید.

 در استراتژی معامله در مناطق رینج حتما باید مقدار و مقاومتی که ایجاد می شود، را بررسی نمایید و سپس در اطراف این مناطق معامله های خود را انجام دهید. این استراتژی زمانی مناسب است، که در بازار نوسان نباشد. در این تکنیک نیاز به یک محدوده زمانی مشخص ندارد و در هر بازه زمانی می تواند عمل کند. در زمان ریزش حمایت و مقاومت، معامله گر باید ریسک های موجود را کنترل کند.

 

پرایس اکشن (Price Action) و استراتژی معامله در مناطق رینج

معامله گری روند یا ترند تریدینگ و معامله گری پوزیشن

 معامله گری روند یا ترند تریدینگ، یک نوع از 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس است که از آغاز یک معامله، روند سود و یا زیان آن که به صورت صعودی و یا نزولی می باشد، تشخیص داده می شود، پس از آن معامله گر در زمان سود تصمیم به خرید می گیرد. شما از معامله گری روند یا ترند تریدینگ در کنار استراتژی پرایس اکشن و معامله گری روزانه می توانید استفاده کنید، تا مقدار سود شما افزایش یابد.

در معامله گری پوزیشن  یک دوره طولانی می باشد که نوسان های کوچک بازار برای معامله گر اهمیتی ندارد. از تحلیل های بنیادی و نظریه الیوت که می گوید سهم های موجود در بازار به طور قابل پیش بینی صعودی و نزولی می شوند، می توان استفاده کرد. این استراتژی، نیازمند مدت معامله زیاد می باشد و بیشتر باید بر اساس پیش بینی بازار، در این روش حرکت کرد و به مدت ماه ها و سال ها یک سهم را داشته باشید.

معامله گری روند یا ترند تریدینگ و معامله گری پوزیشن

معامله گری روزانه

معامله گری روزانه بر عکس معامله گری پوزیشن و یا ترند تریدینگ می باشد، که معامله گر فقط تنها چند ساعت مشغول به خرید و فروش می شود. در این استراتژی باید روزانه به تحلیل و بررسی بازار و نمودار های آن بپردازید، پس نیارمند حوصله و اطلاعات بالا می باشد. پس در یک روز بازار را باز کرده، شروع به تحلیل می کنید، سهم های مورد نظر را خریداری می کنید و یا بعد از آن می فروشید و در پایان روز، از بازار خارج می شوید. اکثر معامله گر ها به صورت روزانه معاملات خود را انجام می دهند، چرا که می توانند از نوسانات بازار استفاده کرده و از آن ها سود بگیرند. اما در معاملات هفتگی با ثبات بیشتری رو به جلو حرکت می کنند و در مدت زمان بیشتری می توان بازار را تحلیل نمود. هم چنین این معاملات از خطر بیش از اندازه اجتناب می کند، به دلیل این که بر اندازه های کمتری متکی هستند.

معامله گری روزانه

استراتژی اسکالپ  یا اسکالپ تریدینگ

در فارکس، استراتژی اسکالپ و یا اسکالپ تریدینگ را به شکل عملیات نوسان گیری اندک اندک، به صورت مکرر انجام می دهند، گرفتن این نوسان ها باعث سود های کوچک، کوچک می شود. بازه زمانی این عملیات به صورت یک روزه می باشد و هر روز می توانید سود های اندک جمع کنید، شما می توانید این کار را به صورت دستی و یا با یک الگوریتم خاص انجام دهید‌. در این روش ابتدا باید روند بازار را بررسی کرده و سپس شروع به اسکالپ تریدینگ کنید. این نوع، یک استراتژی تجارت خودکار هستند، که نیاز به استفاده از برنامه های کامپیوتری برای خروج و ورود از معاملات دارند. در واقع این الگوریتم ها مشاهده گری بر روی بازار ها هستند، که با توجه به عملیاتی که به آن ها داده شده است، کار می کنند و معامله گر به تجزیه و تحلیل نمودار می پردازد.

استراتژی اسکالپ  یا اسکالپ تریدینگ

معامله گری سوئینگ یا سویینگ تریدینگ

یکی از تکنیک های  خرید و فروش اوراق بهادار می باشد که معامله گر این اوراق را تا چند هفته نمی فروشد معامله گری روزانه نمودار را چک می کند. برای روش سویینگ تریدینگ اغلب فقط به صورت فنی و حرفه ای از نمودار های قیمت و سایر نمودار ها را برای تصمیم گیری استفاده می نمایند، اما در بعضی از استراتژی ها، از ریشه به تجزیه و تحلیل محدوده زمانی چند گانه که نیاز به اطلاعات برای چند روز می باشد، استفاده می کنند.

معامله گری سوئینگ یا سویینگ تریدینگ

معامله انتقالی

معامله انتقالی یکی از 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس می باشد، که نیاز به یک معامله بلند مدت دارد، که در آن دو ارز که بهره متفاوت دارند را، در نظر گرفته و سپس با سرمایه گذاری، منتظر رسیدن به سود مناسب شوید. شما باید ریسک های موجود برای تبادل و نرخ بهره را کنترل کنید، شما می توانید از نوسان های بازار در این روش استفاده کنید، سپس شما از اختلافی که بین بهره این دو ارز وجود دارد سود می برید. از این روش فقط در بازار فارکس می توان استفاده کرد و شانس کمتری برای معاملات دارید.

 استفاده از این 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس برای شما مزایا به همراه دارد. می توانید بر روی همه ارز ها معامله انجام دهید. به طور روزانه می توانید روی هر ارز معامله کنید. تحلیلی که در ابتدای روز انجام دادید فقط تا پایان روز مهلت دارد، به طور حتم اندیکاتور نیاز تان نمی شود بر گوشی و تبلت خود می توان مورد استفاده قرار داد و تحلیل کرد. ورود و خروج بر اساس خواسته شما و به میل شما انجام می شود. سود بیشتری دارید و اگر ضرر کنید، ضرر ناچیزی می باشد.

حالا که با 8 استراتژی معاملاتی دقیق و برتر فارکس آشنا شدید، می توانید با تحلیل و تجزیه یک سری از اطلاعات، همین طور تعیین بازه زمانی که می توانید معاملات را انجام دهید و همین طور زمانی که می خواهید در بازار حضور داشته باشید، شانس های معاملاتی خود را بررسی نمایید و با توجه به شرایط خود، استراتژی مناسب را انتخاب نمایید.


برچسب ها

مطالب مرتبط