کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ بهترین کیف پول های ارز دیجیتال
: :
| مطالب آموزشی | | 7 ماه پیش

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

در سرمایه گذاری هایی که در رابطه با ارزهای دیجیتال می باشد، یکی از ابزارهای کلیدی، کیف پول ارز دیجیتال است. این کیف پول در واقع یک نرم افزار است که برای نگهداری کلیدهای بلاکچین از آن استفاده می کنند. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید و امن‌ترین و بهترین کیف پول را برای ارز دیجیتال خود تهیه کنید.

کیف پول ارز دیجیتال

با استفاده از کلیدهای عمومی و خصوصی که در ارتباط با بلاکچین می باشند و در کیف پول نگهداری می شوند، قادر خواهید بود داده های دیجیتال را دریافت و یا ارسال نمایید و مانده حساب مربوط به ارزهای دیجیتال خود را ردیابی نمایید. کیف پول ارز دیجیتال برای استفاده از بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگری مورد نیاز خواهد بود و با قابلیت هایی که دارد رضایت کاربران را کسب کرده است.

 

کیف پول‌های دیجیتال چگونه عمل می‌کنند؟

کیف پول های دیجیتالی مورد استفاده میلیون ها نفر می باشد  اما با کیف پول معمولی فرق دارد و این طور نیست که ارز فیزیکی درون آن نگهداری شود، نگهداری این کیف ها نیز به صورت فیزیکی نمی باشدa. ذخیره سازی  تراکنش ها و اطلاعاتی که در کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد در بلاک چین خواهد بود. این کیف پول ها بین شما و بلاک چین های مختلف ارتباط برقرار می کنند  و با نگهداری کلیدهای عمومی و خصوصی شما، امکان بررسی ارز موجود ، ارسال یا دریافت پول و عملیات هایی از این قبیل را فراهم می کنند. زمانی که یک ارز دیجیتال برای شما ارسال می شود، کیف پول مالک این ارز خواهد بود. زمانی که قصد دارید ارز دیجیتال ارسال نمایید باید یک همخوانی بین کلیدهای خصوصی ذخیره شده در کیف پول و آدرس های عمومی مرتبط با ارز شما وجود داشته باشد . دقت کنید که عملکرد انتقال این کیف پول ها فیزیکی نیست و گزارشات تراکنش در  بلاک چین صورت می گیرد و شما شاهد تغییرات در مانده حساب ارز دیجیتال خود خواهید بود.

چگونگی عملکرد کیف پول دیجیتالی

آیا والت ها یا کیف پول‌ها دیجیتالی امن هستند؟ 

امن بودن کیف پول ارز دیجیتال مهم است تا در برابر هک شدن و دزدی مقاومت کند . نوع کیف پول و سرویس ارائه شده در امنیت کیف پول ارز دیجیتال تاثیرگذار است . امنیت سروری که تحت وب است از نمونه های آفلاین کمتر خواهد بود. هکرها کیف پول های آنلاین را بیشتر مورد حمله قرار می دهند اما در نوع آفلاین به دلیل عدم دسترسی به اینترنت این امر بر ایشان ممکن نخواهد بود. برای امن کردن کیف پول خود از آنها پشتیبانی بگیرید و نگهداری به صورت آنلاین را تنها به بخشی که روزانه از آن استفاده می کنید، اختصاص دهید. به روز کردن نرم افزارها، تلفن همراه و رایانه راهکار دیگری برای بالا بردن امنیت است. اضافه کردن لایه های امنیتی بیشتر مهم است و هکر ها را ناموفق می کند.  رمزهای طولانی انتخاب کنید و حواستان باشد انتقال ارز تنها با ارائه رمز عبور ممکن باشد. کیف پولی را انتخاب کنید که اعتبار بالایی دارد  و قابلیت هایی چون هویت دو مرحله ای و رمز عبور اضافی داشته باشد، این گونه با خیال راحت به تبادل ارز دیجیتالی خواهید پرداخت. در صورت داشتن سوال در رابطه با انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال با کارشناسان ما در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

امن بودن والت ها یا کیف پول ارز دیجیتال 

کلید عمومی و خصوصی در کیف پول

هر کیف پول ارز دیجیتال، کلید عمومی و خصوصی مختص به خود را دارد و اجازه دسترسی به پول هایی که به آدرس کیف پولتان مربوط است را خواهد داد. کلید خصوصی همانند رمز عبوری است که برای انتقال پول از حساب بانکی شخصی خود به حساب دیگری لازم دارید و تنها به کیف پول شخصی شما ربط دارد . کلید عمومی نیز یک هش می باشد که اجازه رمزگذاری توالی که شامل حروف و اعداد  است را در مجموعه دیگری که خروجی نام دارد خواهد داد. این کار همانند یک لایه امنیتی اجازه هک شدن را نخواهد داد.

کلید عمومی و خصوصی در کیف پول

بهترین کیف پول ارز دیجیتال

در این مطلب بهترین کیف پول های ارز دیجیتال را معرفی خواهیم کرد که از محبوبیت زیادی برخوردارند و دارای امنیت، مقبولیت و اعتبار هستند و در کشورهای مختلف قابل استفاده  می باشند.

با توجه به نیازتان قادر به انتخاب کیف پول ارز دیجیتال خواهید بود . سعی کنید کیف پولی انتخاب کنید که راحتی و امنیت را در کنار هم داشته باشد . به هر حال امکانات کیف پول ها متفاوت است و هر یک مزیت و نقاط ضعفی دارند که با توجه به سلیقه و نیاز کاربر انتخاب خواهد شد . به طور مثال برخی از کیف پول ها راحتی بیشتری دارند‌ و کاربر پسند هستند  و برخی امنیت بالاتری دارند . برای کم کردن ریسک استفاده از این کیف پول ها از آن ها بک اپ بگیرید و بک رمز امنیتی برای ورود به کیف پول ایجاد کنید. دقت کنید که دانلود نرم افزار از سایت های معتبر باشد و به تعداد نصب و اینکه توسعه دهنده آن چه نامی دارد دقت کنید.

کیف پول تراست

کیف پول تراست را بهترین کیف پول ارز دیجیتال می توان دانست که برای ios و اندروید به طور رایگان ارائه شده است و صرافی بایننس آن را عرضه کرده است. در این کیف پول ذخیره کلیدهای خصوصی در دستگاه کاربر صورت می گیرد و اینگونه دسترسی به دارایی ها تنها از جانب مالک امکان پذیر خواهد بود. محبوب ترین کیف پول که علاوه بر بیت کوین  از کوین و توکن های دیگر نیز پشتیبانی می کند کیف پول تراست می باشد. برای بالا بردن امنیت دارای قفل چهره، قفل اثر انگشتی، پین، گذرواژه و بک آپ می باشد. از جمله نقاط قوت این کیف پول حمایت از هزاران کوین و توکن، امنیت بالا و آسان بودن رابط کاربری می باشد و نقطه ضعفش این است که تنها برای موبایل قابل استفاده می باشد.

کیف پول تراست

کیف پول بلو والت

دومین کیف پول محبوب بلو والت می باشد که تنها برای بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد ، از این رو تلاش زیادی برای توسعه دادن کاربردهای آن به جهت استفاده از بیت کوین صورت گرفته است. کدهای این کیف برای توسعه دهندگان قابل مشاهده است تا بتوانند نسخه مورد نظرشان را ایجاد کنند که این یعنی متن باز می باشد. تنها کاربر کنترل کلیدهای خصوصی را خواهد داشت و افراد تازه کار نیز به راحتی از آن می توانند استفاده کنند. متن باز بودن و پشتیبانی از لایتنینگ از جمله نقاط قوت این کیف پول است و اختصاص داشتن به بیت کوین و نسخه های موبایلی از جمله نقاط ضعف این کیف پول ارز دیجیتال می باشد.

کیف پول بلو والت

کیف پول بیت کوین والت و مای سلیوم

کیف پول بیت کوین والت که جز اولین کیف پول ها در اندروید است، طراحی بسیار ساده ای دارد  و در آن از تکنولوژی SPV برای اتصال به بیت کوین استفاده شده است. در این تکنولوژی به جای اینکه تمام بلاک چین دانلود شود ، اطلاعات از سرویس شخص ثالث قابل دریافت می شود و به دلیل متن باز بودن کلیه کدهای آن را می توانید بررسی کنید. به راحتی از این کیف پول نسخه پشتیبان می توانید بگیرید اما با دیگر کیف پول ها تفاوت دارد و نقطه ضعف آن در کنار اینکه تنها از بیت کوین پشتیبانی می کند این است که از بک آپ دوازده یا بیست و چهار کلمه ای پشتیبانی نمی کند. رابط کاربری ساده و متن باز بودن نقطه قوت این کیف پول ارز دیجیتال می باشد.

کیف پول مای سلیوم دیگر کیف پول ارز دیجیتال است که ضمن پشتیبانی از بیت کوین از اتریوم و توکن های آن نیز پشتیبانی می کند. این کیف پول برای انجام تراکنش به بهترین شکل ممکن قابلیت هایی دارد و موجب حفظ امنیت بین کوین خواهد شد. با استفاده  از این کیف پول ارز دیجیتال دریافت و پرداخت را توسط کیف پول های کاغذی و سخت افزاری مای سلیوم انجام خواهید داد. نقطه ضعفی که این کیف پول دارد این است که تنها برای موبایل عرضه شده و رابط کاربری آن به نحوی است که تازه وارد ها قادر به استفاده از  آن نخواهند بود. پشتیبانی این کیف پول تنها از بیت کوین، اتریوم و توکن های آن است که نقطه ضعف محسوب می شود اما نقاط قوت آن زیاد است و شامل محبوبیت و اعتبار بالا، امنیت بالا، اتصال یافتن به کیف پول سخت افزاری ،استفاده در کیف پول های کاغذی و قابلیت چند امضایی می باشد.

کیف پول بیت کوین والت و مای سلیوم

کیف پول الکتروم

کیف پول الکتروم یک کیف پول ارز دیجیتال است که برای رایانه های شخصی طراحی شده است و استفاده از نسخه دسکتاپ برای بهره گیری از قابلیت های آن لازم است . اگر چه کاربران حرفه ای از نسخه موبایل این کیف پول برای بیت کوین استفاده می کنند. نسخه دسکتاپ و اندروید این کیف پول متن باز است و از نکات مثبت این کیف پول این است که ویژگی های امنیتی زیادی دارد و قابلیت شخصی سازی نیز دارد. نقاط ضعف این کیف پول این است که تنها برای بیت کوین کاربرد دارد و برخی دستگاه ها گزارش مشکل داده اند. اما نقاط قوت آن داشتن نسخه دسکتاپ و متن باز بودن آن می باشد.

کیف پول الکتروم

جمع بندی نهایی

برای انجام تراکنش های خود در دنیای ارزهای دیجیتالی نیاز به کیف پول خواهید داشت. این کیف پول ها با قابلیت های بسیاری در دسترس همگان قرار دارند و نسخه دسکتاپ و یا اندروید آنها را می توانید داشته باشید. با توجه به اینکه کار کردن با کدام دستگاه برای تان راحت تر است و چه ارزی را خرید و فروش می کنید ، کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنید چون برخی کیف پول ها تنها برای یک نوع ارز دیجیتال طراحی شده اند. کیف پول های دیجیتالی امنیت بالایی دارند و هکرها در صورت استفاده درست کاربر، قادر به هک کردن نخواهند بود. کیف پول های دیجیتال نقاط ضعف و قوتی دارند که با مطالعه هر یک ، قادر به انتخاب بهترین آنها خواهید بود.

 

 


مطالب مرتبط