کاردانو چیست و خرید آن چگونه است
: :
| مطالب آموزشی | | 1 سال پیش

کاردانو چیست و خرید آن چگونه است

با توجه به آنکه کاردانو یک ارز دیجیتال است که کاملا مبتنی به بلاک چین عمل می کند، این ارز دیجیتال به سرعت مورد توجه قرار گرفته است و باعث شده تا قیمت کاردانو و تاریخچه کاردانو نیز مورد توجه قرار بگیرد. بنیانگذار این ارز دیجیتال فردی به نام چارز هاسکیسون می باشد و تاریخچه و گذشته ای بسیار قابل توجه پشت آن قرار دارد. در ادامه مطلب همراهمان باشید تا پیرامون این موضوع اطلاعات‌ کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

پیش بینی قیمت کاردانو در آینده

کاردانو چیست؟، این سوال پاسخی بسیار طولانی و عجیب دارد و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چارلز هاسکیسون نام فردی است که در تیم اتریوم حضور داشت و فرد بسیار با تجربه و دانایی در این زمینه بود. او پروژه ای را در سال ۲۰۱۵ استارت زد و در این پروژه کاردانو را راه اندازی نمود. بعد از آن این ارز دیجیتال فرایند هایی را در سطح تراکنش ها و ایجاد بلاک چین ها آغاز نمود که توانست در مقایسه با بیت کوین و اتریوم قرار گیرد و در نوع خود قرار داد های بسیار هوشمندانه ای را حل نماید. بنیان گذار این ارز دیجیتال توانسته یک نسل سومی از بلاک چین ها را راه اندازی نماید و تمام نیاز های ارز دیجیتال امروزی را برطرف نماید.

این ارز دیجیتال پرطرفدار کاملا مبتنی بر بلاک چین عمل می کند و برای انتقال پول دیجیتال از این شبکه می توان کمک گرفت. ثبت قرارداد های هوشمندانه یا ساخت تمام برنامه هایی که به صورت غیر متمرکز می باشند، از طریق این ارز دیجیتال به انجام می رسند. این ارز دیجیتال از زمانی که وارد عرصه پول های دیجیتال شده است به سرعت توانسته وارد عرصه رقابتی با بیت کوین و اتریوم بشود. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ارز دیجیتال اشنایی لازم را به دست آورید.

پیش بینی قیمت کاردانو در آینده

تفاوت این ارز دیجیتال با اتریوم

همانطور که گفته شد این ارز دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین بر اساس پلتفرم مبتنی بر بلاک چین عمل می کند و تنها تفاوتی که با این دو ارز دیجیتال دارد این است که نسل سوم ارز های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین می باشد و با استفاده و کمک از چندین لایه از معماری، امنیت آن تامین شده است. با توجه به گفته های این ارز دیجیتال، کارمزد تراکنش های این ارز دیجیتال بسیار بهتر از تمامی ارز های دیجیتال سابق همانند اتریوم و بیت کوین می باشد. این ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۵ بر اساس فلسفه علمی شروع به کار نموده است و از دسامبر سال ۲۰۱۷ به صرافی ها عرضه شده است.

با توجه به ان که در مطالب بالا نیز اشاره شد با استفاده از این ارز دیجیتال، تمامی قرار داد های هوشمند به انجام می رسد و می توان با کمک آن بر روی تمامی قرار داد های هوشمند تمرکز نمود. برنامه هایی که هیچ کس نمی تواند آن را متوقف کند، برنامه هایی هستند که با کمک این ارز دیجیتال به انجام می رسند. یکی از ویژگی های این ارز دیجیتال این است که مزایا و حقوق کاربران و تنظیم کنندگان مقررات در نظر گرفته شده است.

تفاوت این ارز دیجیتال با اتریوم

اثبات انجام کار

الگوریتمی که از راه ان، این ارز های دیجیتال با بلاک چین های جداگانه همانند اتریوم و بیت کوین و لایت کوین اثبات کار می شوند، الگوریتم های امنیتی می باشند که هدفشان جلوگیری از حمله به شبکه می باشد. این الگوریتم امنیتی کمک می کند تا افرادی که تحت عنوان ماینر در حال فعالیت اند، قدرت پردازش سخت افزار ها و نرم افزار های کامپیوتر خود را در اختیار شبکه قرار دهند و در حفظ امنیت شبکه کمک کرده باشند و از این طریق جوایزی را نیز به دست آورند.

اثبات انجام کار

خرید کاردانو چگونه است؟

کیف‌پول کاردانو هم اکنون در رتبه های بالایی در میان تمامی ارز های دیجیتال قرار دارند ولی با این حال تعداد بالایی از کیف پول های دیجیتال برای آنها تعریف نشده است. اما کیف پول هایی که برای این ارز دیجیتال تعریف شده اند، همه بر روی کامپیوتر ها و رایانه ها نصب می شوند. کاربران و معامله گران ابتدا باید چند گیگ بلاک چین را بر روی کامپیوتر خود دانلود نمایند و سپس به طور رسمی کیف پول خود را مورد استفاده قرار دهند.

خرید کاردانو چگونه است؟

کیف پول های این ارز دیجیتال

کیف پول های این ارز دیجیتال را در چند مورد خلاصه می کنیم. لجر (Ledger) یکی از کیف پول های سخت افزاری این ارز دیجیتال است که مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. ترزور مدل تی نیز یکی دیگر از مدل کیف پول های سخت افزاری است که کیفیت بسیار خوبی داشته است. دو نمونه دیگر از کیف پول های دیجیتال، اتمیک و یورویی می باشد که کاربرانی که قصد دارند از آنها استفاده نمایند باید دقت کنند که حتما پیش از استفاده از این کیف پول ها از آنها بک آپ تهیه کنند.

کیف پول های این ارز دیجیتال

بهترین راه خرید این ارز دیجیتال

کاردانو هنوز نتوانسته است به اصلی ترین اهداف خود نزدیک شود. برای مثال یکی از اهداف این ارز دیجیتال این است که پشتیبانی اصلی از قرارداد های هوشمند و تمرکز زدایی کامل از شبکه را به انجام برساند و به این خاطر که نتوانسته این اهداف را به انجام برساند پس هنوز بسیاری از صرافی ها تصمیم دارند که این ارز دیجیتال را وارد لیست خرید و فروش و معاملات روزانه خود نکنند. اما به هر حال بهترین راه خرید این ارز های دیجیتال این است که به سایت های معاملاتی کاردانو وارد شوید و با کمک کارت های بانکی و واحد پول ریال معاملات خود را به انجام رسانید.

بهترین راه خرید این ارز دیجیتال

کدام صرافی ها از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند؟

صرافی هایی که از ارز های دیجیتال پشتیبانی می کنند در سراسر جهان دیده می شوند ولی صرافی هایی که در شرایط تحریم بتوان به آنها اعتماد نمود کم می باشند. در ابتدا باید دقت زیادی به خرج داد تا بتوان صرافی قابل اعتمادی را پیدا نمود و در آن به فعالیت پرداخت. اغلب کاربرانی که ملیت ایرانی دارند کسانی اند که مدام استرس از دسترس خارج شدن حسابشان را دارند. با این حال اگر تصمیم دارید که فعالیتتان را به صورت حرفه ای پیش ببرید می توانید فعالیتتان را از معاملات کم سود آغاز نمایید و در صورت کسب تجربه و اعتماد بیشتر فعالیتتان در این زمینه را گسترش دهید.

کدام صرافی ها از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند؟

نقاط قوت و ضعف کاردانو

این که کاردانو چگونه کار می‌کند؟ و یا کار با این ارز دیجیتال چه مزایا و چه معایبی دارند، همه باعث می شود تا افراد با تلاش بیشتری در معاملات با این ارز دیجیتال فعالیت نمایند. برای مثال کسانی که مدت زمان زیادی است به معاملات این ارز های دیجیتال مشغول اند، تجارب زیاد و ارزشمندی را کسب نموده اند و با مراجعه به سایت های مخصوص این ارز دیجیتال می توانند معاملات مد نظر خود را انجام دهند. کاربران و معامله گران این ارز دیجیتال از دو طریق به معامله می پردازند که یکی از آنها مراجعه به سایت و معامله از طریق واحد پول ریال و کارت های بانکی می باشد.

راه دوم نیز مراجعه به سایت های ایرانی است که ارز مورد نظر را از واحد پول ریال به کاردانو تبدیل می کند و آن را در صرافی های مهم در خارج از ایران ارسال می کند. این سایت ها از طریق جستجو در گوگل در دسترس می باشد. البته این را هم باید مد نظر قرار داد که اغلب سایت های اینترنتی این ارز دیجیتال را در فهرست خود ندارند و یا هزینه خرید و فروش آن را با تفاوت زیادی اعلام می کنند. به همین دلیل است که اکثریت سرمایه گذاران ترجیح می دهند بیت کوین و کاردانو و اتریوم را از راه دوم معامله کنند. 

شما می توانید به صرافی های بین المللی نیز مراجعه کنید و به صورت حضوری از خدمات آنها استفاده نمایید. البته برخی از این صرافی های بین المللی هم اکنون به خاطر شرایط تحریم از دسترس کاربران و معامله کنندگان خارج شده اند. بسیاری از افراد در این صرافی ها حسابی برای خود به وجود می آورند و بعد از آن که به خاطر ایرانی بودنشان دسترسیشان به حسابشان از بین می رود، ضرر بسیاری می دهند.

اثبات سهام

راه های زیاد و متفاوتی وجود دارد که از طریق آنها ایجاد بلاک ها و تراکنش ها صورت بگیرد و برای بلاک چین اعتبارسنجی هایی صورت بگیرد. اثبات سهام یکی از این راه ها می باشد و در این الگوریتم نیز افرادی وجود دارند که در کار اعتبار سنجی مشارکت دارند و مقداری از ارز های دیجیتال مورد نظرشان را خریداری می کنند و در کارهایی مانند تراکنش ها فعالیت می کنند و از این طریق واحد هایی جدید را دریافت می کنند. این افراد که در این سطح فعالیت می کنند، کارمزد هایی را که در این شبکه در طی تراکنش ها کسب نموده اند را برای خود بر می دارند.

سخن اخر

باید این مژده را به طرفداران ارز دیجیتال کاردانو بدهیم که این ارز دیجیتال در حال توسعه و رفع تمامی نقص ها می باشد و در آینده ای نزدیک شاهد نسخه ای بسیار کامل و بی نقص از این ارز دیجیتال خواهیم بود.


مطالب مرتبط