اطلاعاتی درباره توکن سوزی ارزهای دیجیتال
: :
| مطالب آموزشی | | 5 ماه پیش

اطلاعاتی درباره توکن سوزی ارزهای دیجیتال

توکن سوزی ارزهای دیجیتال  عملیاتی است که تیم توسعه و طراحی ارز دیجیتال با هدف های خاصی آن را به کار می گیرند. توکن سوزی ارزهای دیجیتال را زمانی خواهیم داشت که به حذف کلی رمز ارز از چرخه بازار بپردازیم. باید بدانید زمانی که کوین سوزانده شود، موجب بالا رفتن قیمتش خواهد شد. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره توکن سوزی ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را درباره چگونگی انجام و دلایل آن بدانید.  

توکن سوزی ارزهای دیجیتال

توکن سوزی ارزهای دیجیتال فرآیندی است که عمدی انجام می شود تا با حذف تعدادی از آنها در چرخه بازار، ارزششان بیشتر شود. در واقع ارائه کمتر توکن برای فروش، موجب افزایش قیمت آن خواهد شد. در مواقعی که یک شرکت تعداد زیادی توکن را به اشتباه تولید کند، توکن سوزی ارزهای دیجیتال رخ می دهد تا ارزششان کم نشود. توکن سوزی ارزهای دیجیتال با اهداف مختلف و به صورت عمدی فرآیندی است که معمول است و رواج دارد. در صورت نیاز به راهنمایی درباره چگونگی توکن سوزی ارزهای دیجیتال با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را از کارشناسان مربوطه دریافت نمایید.

 

تفاوت های کوین و توکن

کوین یک دارایی بومی در بلوک چینی منحصر به فرد است و نمونه های آن اتریوم، لایت کوین و بیت کوین می باشند و بلاک چین هر کدام جدا از دیگری است. تمام افراد با سکه دیجیتال می توانند تراکنش و یا معامله انجام دهند و بین ارسال کننده و دریافت کننده، انتقال کوین هایی که فیزیکی هستند را نخواهیم داشت. در صورت خرید کالا و یا دریافت هرگونه خدمات، این امکان وجود دارد که کوین دیجیتال را خرج کنیم، همانطور که پول عادی را خرج می کنیم. در واقع کوین برای خرج کردن های عادی طراحی شده است و هدفی جز این ندارد و این یک تفاوت کوین و توکن می باشد. سوزاندن در رابطه با کوین دیجیتال نیز در صورتی که پروتکل شبکه پشتیبانی کند، قابل انجام است. توکن یک دارایی دیجیتال است که بلاک چین اختصاصی ندارد و دانش فنی خاصی برای ایجاد آن نیاز نیست. هدف طراحی توکن این است که در اپلیکیشن های غیر متمرکز استفاده شود و بعد از این که ایجاد شود، تعدادی که در چرخه موجود است  و محل ارسال نیز از طرف سازنده قابل تشخیص خواهد بود. تعداد ارزی که در گردش است نیز با سوزاندن توکن قابل تغییر خواهد بود.

تفاوت های کوین و توکن

زمان رخ دادن توکن سوزی ارزهای دیجیتال

در مواقعی که کوین های ارز اولیه در بازار ارائه می شود، توکن سوزی ارزهای دیجیتال به تعداد بالا رخ می دهد. در پایان زمانی که عرضه اولیه صورت گرفت، فروشنده به توکن سوزی ارزهای دیجیتال می پردازد. این گونه با کم شدن مقدار ارز دیجیتال، با بالا رفتن قیمت روبه رو خواهیم شد. در پروژه های متعدد دیگر نیز با توکن سوزی ارزهای دیجیتال روبرو خواهیم بود و آن را به صورت دوره ای از جانب برخی صرافی های بزرگ خواهیم داشت. توکن سوزی ارزهای دیجیتال  به این منظور است که ارزش آن تنظیم شود، همانطور که ورود تمام اسکناس های چاپ شده را به بازار نخواهید داشت و تعداد خاصی به گردش در می آیند. توکن سوزی ارزهای دیجیتال  موجب محبوبیت آن شده است و بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

زمان رخ دادن توکن سوزی ارزهای دیجیتال

دلایل توکن سوزی ارزهای دیجیتال

یکی از دلایل توکن سوزی ارزهای دیجیتال این است که ارزش افزوده برای کل شبکه ایجاد شود، چون این کاهش را نمی توان جبران کرد و به طور قطعی رخ می دهد. در بازار اصولی از نظر اقتصادی وجود دارد که رمز ارز ها آن را دنبال می کنند و آن این مورد است که قیمت با توجه به میزان عرضه و تقاضا مشخص خواهد شد.  وقتی یک منبع دچار کمبود در تعداد شود، قیمت آن به نوعی تعیین می گردد. مقداری در رمز ارز ها به عنوان مقدار حداکثر مشخص می شود که بالاتر از آن نمی توان رفت. توکن سوزی ارزهای دیجیتال موجب تقویت اثری مشابه در شبکه بلاک چین رمز ارزهایی می شود که فاقد حداکثر مقدار عرضه مشخص هستند و موجب تضمین کاهش مقدار ارز در گردش می شوند. 

با توکن سوزی ارزهای دیجیتال می توان ارزش ارزهای را تثبیت کنیم و به عنوان یک روش موثر از آن استفاده کنیم. یکی از دلایل توکن سوزی ارزهای دیجیتال این است که در برابر حملات DDoS و تراکنش های اسپم موجب حفاظتی طبیعی می شود. سرمایه گذاران، توکن سوزی ارزهای دیجیتال را سیگنالی مثبت از طرف توسعه‌دهندگان می دانند. در واقع همه پروژه ها سعی می کنند که کاربران حداقل ارزش افزوده را داشته باشند. با یک توکن سوزی پایدار می توان ضمن اینکه ارزش را بالا برد، به حل مشکلات پرداخت. برخی پروژه ها نیز با این هدف دارایی را خریداری می کنند که آنها را به شکل پایدار خارج کنند و به افزایش ارزش تولید شده بپردازند.

دلایل توکن سوزی ارزهای دیجیتال

روش توکن سوزی 

گاهی شرایط به گونه ای پیش می رود که توکن سوزی ارزهای دیجیتال را باید آغاز کرد. برای این منظور باید آنها را در اختیار eater address قرار دهند که به آن آدرس خوار می گویند. وقتی آدرس در اختیار آدرس خوار قرار بگیرد، دیگر قابل بازیابی نخواهد بود.  با قرار گرفتن کلید خصوصی آدرس در آدرس خوار، کوین دیگر قابل بازگشت نخواهد بود و مجددا آن را نمی توان مورد استفاده قرار داد. این روش موجب از دسترس خارج شدن توکن هایی خواهد شد که مشخص شده اند، اما در بلاک چین مشخصاتشان ثبت می شود و ضبط خواهند شد.

روش توکن سوزی

مزایای توکن سوزی ارز دیجیتال 

اثبات سوزاندن همانند اثبات کار و اثبات سهام، مکانیزمی است که در شرکت های غیرمتمرکز موجب رسیدن به اجماع می شود. مکانیزم اثبات سوزاندن به مکانیزمی بدون اتلاف انرژی معروف است. کوین های سوزانده شده، اثبات سوزاندن را در فرآیند اجماع خود باید به کار ببرند. اثبات سوزاندن بدین منظور است که در شبکه های توزیع به اتفاق نظر دست پیدا کنند. ماینرهایی فعال در شبکه رمز ارز که مبتنی بر الگوریتم هستند، باید به نابودی بخشی از موجودی کنونی بپردازند. بالا رفتن ارزش کوین و جلوگیری از حملات اسپم از مزایای توکن سوزی به شمار می رود.

سوزاندن کوین های بایننس

در این فرآیند نگهدارنده ارز دیجیتال به فراخواندن تابع سوزاندن می پردازد و اعلام می کند که قصد دارد تعدادی توکن را از بین ببرد. موجودی کیف پول ارز دیجیتالی که کاربر دارد، از جانب قرارداد هوشمند بررسی می شود تا اطمینان حاصل کند که تعداد وارد شده معتبر هستند و تنها تعدادی قابل قبول هستند که مثبت باشند. اگر کاربر در والت خود موجودی کافی نداشته باشد و یا اعدادی مثل 0 و 5- وارد شده باشد که غیرقابل قبول هستند، توکن سوزی ارزهای دیجیتال رخ نمی دهد. در صورت کافی بودن موجودی، کسر شدن توکن های اعلام شده از جانب کاربر از کیف پول رخ می دهد. 

همچنین به روز رسانی کل توکن هایی که داخل رمز ارز در گردش هستند را خواهیم داشت. این گونه خارج شدن تعداد معینی از چرخه را خواهیم داشت. فرآیند رخ داده برگشت ناپذیر است و ارزهای دیجیتال ارسال شده به قرارداد هوشمند به جهت سوزاندن را نمی توان بازیابی کرد. تابعی در قرارداد BNB وجود دارد که بدون محدودیت زمانی در دسترس کاربران قرار می گیرد که با صدا زدن آن از جانب کاربر، حذف تعداد مشخصی رمز ارز برای همیشه از چرخه صورت می گیرد. ثبت تمام این توکن هایی که حذف می شوند، در بلاک چین صورت می گیرد و این گونه فرآیندی خواهیم داشت که کاملا شفاف است. در انتهای بازه زمانی ۳ ماهه که توکن سوزی رخ داد، بایننس تعداد BNB که سوزانده شده است را با اعلامیه ای رسمی اعلام می کند.

سوزاندن کوین های بایننس

توکن سوزی نمادی از تعهد


بسیاری از پروژه ها هستند که توکن سوزی را با این هدف انجام می دهند که اعتماد کاربران را جلب کنند. انها با این کار نشان می دهند که در برابر کاربر تعهد دارند و آن را به بهترین نحو انجام می دهند. هر چه این اعتماد بیشتر شود، سرمایه بیشتری نیز جذب خواهد شد و پروژه ها ارزش بیشتری بین کاربران پیدا می کنند. این ارزش از طریق توکن سوزی به دارندگان نیز اضافه خواهند شد چرا که با کم شدن تعداد کوین در بازار،  کوین هایی که هنوز باقی مانده اند، قیمت بیشتری پیدا می کنند. در واقع پروژه ها با توکن سوزی کاربران خود را به حامیانی وفادار تبدیل می کنند.

توکن سوزی نمادی از تعهد

سخن آخر


توکن سوزی ارزهای دیجیتال عملیاتی است که رواج دارد و برای  این منظور است که قیمت کنترل شود و با کاهش ارزش و قیمت رو به رو نشود. این توکن سازی از جانب پروژه های مختلف و در مواقعی خاص صورت می گیرد تا ارزش ارزهای دیجیتال حفظ شود. هر چه در زمان فروش تعداد کمتری تومان عرضه شود، قیمت بالا می رود از این رو است که توکن سوزی رخ می دهد. از دیگر مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که با این کار از  حملات اسپمی جلوگیری می شود. بسیاری از پروژه ها برای اینکه اعتماد کاربران را جلب کنند، به این عمل می پردازند و به نوعی تعهد خود را نشان می دهند. با افزایش قیمت کوین هایی که باقی مانده اند، کاربران به حامیانی دائمی تبدیل خواهند شد.

سخن آخر


مطالب مرتبط