بایننس اسمارت چین یا زنجیره هوشمند Binance چیست؟
: :
| مطالب آموزشی | | 6 ماه پیش

بایننس اسمارت چین یا زنجیره هوشمند Binance چیست؟

بایننس اسمارت چین شبکه ای از بازار بین المللی سرمایه است که ویژگی اصلی آن تمرکز بر روی معاملات با سرعت بالا می باشد بایننس اسمارت چین برای رسیدن به این هدف با چالش های مختلفی رو به رو است یکی از مشکلاتی که برای بایننس اسمارت چین به وجود می آید این است که قابلیت برنامه نویسی این شبکه نسبت به سایر بلاک چین ها انعطاف پذیری کمتری دارد.

بایننس اسمارت چین چیست؟

بایننس اسمارت چین توسط صرافی بایننس ارائه شده است. شعبه ی صرافی بایننس یکی از برنامه های پرکاربرد است که کاربران با استفاده از آن اقدام به معاملات ارزی خود می کنند. در شعبه ی بایننس دکس نیازی به کیف پول صرافی نیست. متاسفانه به علت محدودیت هایی که وجود دارد شبکه بایننس دکس انعطاف پذیری لازم را ندارد و در زمانی که سرعت در معاملات مد نظر کاربران قرار گرفته می شود این شبکه دچار اختلال می شود.

 

زنجیره هوشمند بایننس چطور کار میکنه؟

بایننس اسمارت چین نوعی بلاک چین است شبکه BSC درست نقطه مقابل آن از لحاظ نوع عملکرد می باشد. این شبکه قابلیت های بیشتری نسبت به بایننس اسمارت چین دارد که عبارتند از: انعقاد قرارداد به صورت هوشمند، با اتریوم به خوبی هماهنگ می شود. این شبکه به نوعی سبب افزایش راندمان کاری بایننس اسمارت چین می شود. در واقع این بلاک چین ها با حمایت یکدیگر سعی می کنند به نوعی نواقص هم را پوشش دهند زنجیره هوشمند بایننس در صورت اینکه به اینترنت نیز متصل نباشید قادر است به فعالیت خود ادامه دهد. نحوه برنامه نویسی و زیرساخت های بایننس کاملا مشابه هم می باشند. شبکه BSC با توسط برنامه ها و ابزارهای کارآمد بسیاری حمایت می شود. این موضوع سبب شده است که توسعه دهندگان به هنگام انتقال برنامه ها از شبکه ی اتریوم به بایننس اسمارت چین بسیار راحت تر عمل کنند. برخی از ویژگی های زنجیره هوشمند بایننس عبارتند از:

·        هماهنگی با ای وی ام

·        الگوریتم جامع

·        امکان انتقال ارزهای دیجیتال

·        امکان معامله و انتقال

·        بلاک در زمان 3 ثانیه ای

زنجیره هوشمند بایننس چطور کار میکنه؟

کاربرد بایننس اسمارت چین

شبکه BSC دارای خصوصیتی است که آن را از بایننس اسمارت چین به طور کامل متمایز می کند.

·        الگوریتم جامع: زنجیره هوشمند بایننس برای بلاک به یک زمان کوتاهی نیاز دارد بایننس اسمارت چین برای بلاک به یک سهام اعتباری نیاز دارد این سهام اعتباری شرایطی را فراهم می کند که مطابق آن برای کاربران خود یک اعتبارسنج فراهم کند. برای دریافت هزینه تراکنش ها باید یک بلاک معتبر توسط ولیدیتورها ارائه شده است. نکته ای که وجود دارد این است که بایننس کوین ویژگی های تورمی ندارد. تیم بایننس به جای تورم برای بایننس کوین اقدام به توکن سوزی می کنند بدین ترتیب میزان ارز بایننس کوین را در بازارهای سرمایه به میزان زیادی کاهش می دهند.

·        هماهنگی زنجیره ای: طبق آن چه قبلا گفته شد باینس اسمارت چین یک سیستم جدا و تکمیل کننده سیستم بایننس اصلی است. برای انتقال همزمان دارایی کاربران از حالت انتقال دو زنجیره ای استفاده می شود این عملکرد شرایط را برای معاملات با سرعت بیشتر فراهم می کند همچنین کاربران قادر خواهند بود همکاری خود را گسترش دهند.

کاربرد بایننس اسمارت چین

کیف پول های  بایننس اسمارت چین

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود باید یک کیف پول داشته باشید چنانچه در شبکه بایننس اسمارت چین فعالیت می کنید کیف پول شما باید از این شبکه پشتیبانی کند. یک کیف پول مناسب باید دارای ویژگی هایی نظیر امنیت، نظارت و ... باشند. کیف های پول در قالب اپلیکیشن های موبایلی، مرورگرها و قالب سخت افزاری عرضه می شوند از میان کیف پول های که در قالب مرورگر ارائه می شوند متامسک و مث والت بسیار پرطرفدار هستند. از میان اپلیکیشن ها نیز مث والت، تراست و... جزء کیف پول های برتری هستند که از بایننس اسمارت چین پشتیبانی می کنند. هر کاربر برای انتخاب کیف پول خود باید نیازهای خود را بشناسد کیف پول هایی که در اختیار شما قرار می گیرند از نوع کیف پول های گرم می باشند به صورتی که به شما اجازه می دهند به سرعت به اپلیکیشن های غیر متمرکز متصل شوید و یا ارز دیجیتال به راحتی بخرید و در کیف پول خود نگهداری کنید تا از سود آن بهره مند شوید. نکته ای که وجود دارد این است که هر کیف پولی مزایا و مضراتی دارد.

کیف پول های  بایننس اسمارت چین

معرفی برخی از کیف پول هایی که از بایننس پشتیبانی می کنند

·        کیف پول حضانتی: این نوع از کیف پول ها به صورتی هستند که ارائه دهنده کیف پول، رمز ورود به کیف پول شما را در اختیار دارد. در صورتی که رمز ورود نداشته باشید نمی توانید به Dapp ها متصل شوید.

·        کیف پول غیر حضانتی: این نوع از کیف پول ها به صورتی هستند که شما به کلیه رمزهای مربوط به کیف پول خود دسترسی دارید و از این لحاظ بسیار امن هستند.

·        کیف پول بایننس: مرورگرهای وب از این کیف پول استفاده می کنند این کیف پول از نوع کیف های پایه محسوب می شود کیف پول بایننس از BSC و اتریوم پشتیبانی می کنند.

·        کیف پول تراست: این نوع کیف پول  از نوع متن باز است و از اتریوم و BSC پشتیبانی می کند. یکی از ویژگی های کیف پول تراست امکان خرید رمز ارز می باشد.

·        کیف پول متامسک: این کیف پول توسط یکی از شرکت های قدرتمند در حوزه ی بلاک چین عرضه شده است. این مرورگر امکان ایجاد تراکنش های مختلف را نیز فراهم می کند.

·        کیف پول سیف پل: نوعی کیف پول سخت افزاری است عملکرد این کیف پول کاملا مشابه تراست ولت است.

معرفی برخی از کیف پول هایی که از بایننس پشتیبانی می کنند

 نحوه خرید اسمارت چین

بایننس اسمارت چین همان ارز بایننس کوین است شما باید اقدام به خرید BNB کنید. نرخ قیمت بایننس اسمارت چین به صورت روزانه در صرافی ها زده می شود. مطمئن ترین روش خرید ارز بایننس اسمارت چین مراجعه به صرافی ها ارز دیجیتال می باشد. اما با توجه به این که تقاضای خرید ارز دیجیتال در ایران به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است صرافی های ارز دیجیتال نامعتبر زیادی شروع به فعالیت در این حوزه کرده اند که قابل اعتماد نیستند. به علت تحریم هایی که علیه ایران وضع شده است کاربران ایرانی نمی توانند از صرافی های خارجی استفاده کنند برخی از ایرانی ها برای دور زدن تحریم ها از VPN های ثابت استفاده می کنند.

این روش قبلا بسیار موثر بود اما در چند وقت اخیر صرافی ها قوانین سختگیرانه تری را وضع کرده اند از این رو دیگر نمی توان از این روش برای ورود به صرافی های خارجی استفاده کرد. بنابراین با توجه به شرایطی که وجود دارد بهتر است از یک صرافی معتبر ایرانی استفاده کنید. می توانید یک برنامه صرافی ایرانی در گوشی خود نصب کنید در صرافی های ایرانی نیز مانند همه صرافی ها ابتدا باید احراز هویت شوید سپس می توانید هرنوع ارز دیجیتالی که در صرافی ارائه می شود را خریداری کنید.

نحوه خرید اسمارت چین

تبدیل بایننس به اسمارت چین

امکان دارد فردی به طور اشتباه ارز بایننس خریداری کرده باشد و دنبال روشی باشد تا بتواند آن را به اسمارت چین تبدیل کند یکی از روش هایی که توسط آن می توان بایننس را به اسمارت چین تبدیل کرد استفاده از کیف پول دیجیتال است برخی از کیف پول ها هم از بایننس هم از اسمارت چین پشتیبانی می کنند و به شما این امکان را می دهند تا ارز دیجیتال خود را تغییر دهید. این روش بسیار سریع و ساده می باشد.

تبدیل بایننس به اسمارت چین

نحوه ی تبدیل بایننس به اسمارت چین توسط کیف پول تراست ولت

بسیاری از افراد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از کیف پول تراست ولت استفاده می کنند بنابراین اگر این کیف پول را دارید که مشکلی نیست اما اگر این کیف پول در گوشی شما نصب نیست در ابتدا تراست ولت را در گوشی خود نصب کنید. متاسفانه افرادی هستند که از کیف پول تراست ولت سوء استفاده کرده اند و بدافزارهایی تولید کرده اند بنابراین بهتر است کیف پول تراست ولت را فقط از گوگل استور یا اپل استور خریداری کنید.پس از این که اپلیکیشن به طور کامل در گوشی شما نصب شد باید کیف پول خود را بسازید نکته ای که در رابطه با امنیت کیف پول تراست ولت وجود دارد این است که کلماتی که به عنوان پشتیبانی به شما داده می شود را کاملا به خاطر بسپارید. این کلمات پشتیبانی زمانی که گوشی شما به سرقت برود یا زمانی که دیگر نتوانید از گوشی خود استفاده کنید برای شما کاربرد خواهد داشت. در این زمان با کلمات پشتیبانی می توانید ارزهای خود را برگردانید.

نحوه ی تبدیل بایننس به اسمارت چین توسط کیف پول تراست ولت

مراحل تغییر ارز دیجیتال با کیف پول تراست ولت

در این مرحله باید ارز دیجیتال خود را به کیف پول تراست ولت انتقال دهید سپس رمز ارز اسمارت چین را انتخاب کنید صفحه ای برای شما  نمایش داده می شود وارد قسمت بیشتر شوید مجدا منویی برای شما باز می شود این پنجره قابلیت های مختلفی دارد گزینه انتقال ارز اسمارت چین را انتخاب کنید. پنجره ای برای شما باز می شود که می توانید مقدار ارزی که می خواهید انتقال دهید را توسط آن تعیین کنید سپس با لمس گزینه ی سوپ انتقال ارز صورت می گیرد.


برچسب ها

مطالب مرتبط