معرفی انواع ارز دیجیتالی برای سرمایه گذاری
: :
| مطالب آموزشی | | 3 ماه پیش

معرفی انواع ارز دیجیتالی برای سرمایه گذاری

ارز دیجیتالی و رمز ارزها نمونه ای از ارز های جدید می باشند که در بلاک چین ها و بازار های بین المللی اینترنتی جا به جا می شوند. وارد شدن و خریداری و ترید کردن اینگونه از ارز های دیجیتالی نیاز به داشتن شناختی کلی از این ارز ها، نحوه پیدایش و روند تغییر آنها می باشد زیرا در صورتی که شما با این ارز ها آشنا نباشید میتواند به همان مقدار که سود آور می باشند باعث ضرر کردن شما شوند.

بیت کوین چیست 

بیت کوین به عنوان یکی از رمز ارزهایی که بعد از سال 2018 به اوج شهرت خود رسید مطرح می باشد. کریپتوکارنسی ها و رمز ارز ها تازه وارد دنیای ما شده اند اما جایگاه خود را در بازار یافته اند و در حال پیشرفت می باشند. رمز های رایانه ای که در بازار عادی دارای ارزش مالی میباشند را رمز ارز میگویند. بیت کوین اولین ارز و یکی از ارزشمندترین های آنها می باشد که سازنده آن را کسی نمی شناسد. بیت کوین را می توان برخلاف بعضی دیگر از رمز ارز ها به صورت آفلاین ذخیره نمود و به این عمل ذخیره سرد می گویند. بیت کوین دارای امنیت بالایی می باشد و غیر متمرکز است، این رمز ارز را می توان از راه هایی مانند سیستم های کامپیوتری و یا دستگاه های مخصوص ماین کرده و به دست آورد. افراد بسیار زیادی در دنیا به دنبال خرید این رمز ارز می باشند و همین امر خرید و فروش بیت کوین را راحت می کند.

 

اتر یا اتریوم

این ارز که یکی دیگر از محبوب ترین ارز های دیجیتالی می باشد با نماد ETH نشان داده می شود. اتر در اصل به عنوان یک جایزه و پاداش برای کسانی که بلاک چین جدیدی درست می کنند توسط سیستم و پروتکل های درست شده اتریوم به افراد داده می شود. اتر مانند یک واحد اندازه گیری و یا یک واحد پولی دارای زیر مجموعه هایی می باشد، اتر به عنوان وسیله ای برای خرید و فروش در بستر اتریوم شناخته می شود. اتر توسط ویتالیک بوترین در سال 2013 درست شد و میزان آن نیز از تعداد 100 میلیون به 116 میلیون و در حال افزایش می باشد. اتر فقط یک ارز دیجیتالی و رمز ارز نمی باشد و در اصل یک سوخت و برای نرم افزار ها و اپلیکیشن های غیر متمرکز نیز شناخته شده و عمل می کند.

اتر یا اتریوم

بایننس کوین

این ارز در سال 2017 ساخته شد و وارد بازار شد. این ارز دیجیتالی برای گسترش دادن و پیشرفت برای یک صرافی با نام بینانس ساخته شد. این صرافی یکی از بهترین صرافی ها می باشد و به علت امنیت و اعتبار بالایی که در بازار داشت به راحتی وارد بازار شده و رمز ارز خود را عرضه نمود. این ارز در اصل و به صورت سنتی همان ارز های عادی مانند دلار و یا بیت کوین می باشد. این ارز بر خلاف بسیاری از ارز های دیجیتالی معروف مانند اتر و بیت کوین رمز ارز جدیدی حساب می شود و سابقه بلندی در این زمینه ندارد. این ارز برای تمامی معاملات شما کارمزد دریافت می نماید. بایننس کوین در حال حاضر فقط قابل خریداری می باشد و نمی توان آن را به نوعی به دست آورده و ماین کرد.

بایننس کوین

ارز دیجیتالی کاردانو

کاردانو شبکه و ساختاری با ارز دیجیتالی مربوطه با نام ada می باشد. این ارز دیجیتالی و این ساختار یعنی کاردانو از مهمترین و بهترین رقیب ها برای اتر و دیگر پلتفرم های قرارداد های هوشمند می باشد. ارز کاردانو بسیار مهندسی شده می باشد و دو سال در بازه های زمانی 2015 تا سال 2017 بر روی آن کار شده و در آخر در  ماه دسامبر سال 2017 این بستر عرضه شده است. چارلز هاسکیسون که در اصل بنیان گذار کاردانو می باشد از اعضای تیم اتریوم نیز بوده است. کاردانو در حال حاضر در حال رشد می باشد و تا 1000 درصد رشد را در سال 2021 تجربه کرده است. در اصل برای تعریف نمودن کاردانو باید گفت که کاردانو زنجیره و شبکه ای از بلاک چین ها می باشد که در آن می توانید وجوه مختلفی را ارسال و یا دریافت نمایید.

ارز دیجیتالی کاردانو

تتر یک ارز دیجیتالی

تتر در اصل ارزی دیجیتالی می باشد که همیشه ارزش ثابتی دارد و ارزش اصلی آن برابر با یک دلار می باشد. تتر از نمونه ارز های با ثبات می باشد و در کنار بسیاری دیگر از ارز های با ثبات که مبنای اصلی آنها پشتوانه های دلار آمریکا می باشد طراحی شده است. تتر در اصل چهارمین ارز دیجیتالی محبوب در زمینه ارز های دیجیتالی می باشد. تتر را می توانید بر روی بلاک چین ها و کیف پول دیجیتالی گوشی و یا لپ تاپ خود ذخیره نمایید و از آنها استفاده کنید.

3 نوع تتر وجود دارد که برای فهمیدن نوع تتر خود باید به کیف پول خود مراجعه کنید. تتر برای سوار شدن به بازار ارز های دیجیتالی بسیار مناسب می باشد و بسیاری از افراد از این رمز ارز به این حالت استفاده می کنند. به نوعی که شما رمز ارزی را مانند بیت کوین می فروشید و هم مقدار با آن ارز تتر می خرید و در زمان ارزان شدن آن ارز دیجیتالی مانند بیت کوین شما سرمایه ثابت خود که تتر می باشد را برای خریداری و یا به فروش رساندن بیت کوین خود استفاده می نمایید و به این شکل به مرور می توانید میزان ارز های دیجیتالی بیشتری را برای خود خریداری نمایید.

تتر یک ارز دیجیتالی

در رابطه با ریپل بیشتر بدانیم

 در قدم اول در رابطه با ریپل باید به این موضوع اشاره کرد که یک پلتفرم است. در واقع پلتفرم ریپل یک پروتکل متن باز است که در واقع از طریق آن می توان تراکنش ها را به صورت سریع و ارزان انجام داد و در واقع به همین منظور طراحی شده است.

البته به عنوان یک ارز دیجیتال نیز مطرح می باشد که از سیستم ماینینگ بلاکپین استفاده نمی کند و در ازای آن از طریق گروهی از سرورها معاملات را انجام می دهد. در واقع اگر آن را با بیت کوین مقایسه کنیم خواهیم دید که سرعت معاملات در آن بسیار بالاتر بوده و هزینه آن نیز بسیار کمتر است. جالب است بدانید که ریپل همراستا با سیستم کلاسیک بانک ها در حال حرکت است و با همین هدف نیز چند محصول را وارد گردونه کرده که می توانند توسط بانک های جهانی مورد معامله قرار بگیرند.

در رابطه با ریپل بیشتر بدانیم

دوج کویین چیست

در صورتی که نماد سگ شیبا اینو را دیده باشید، باید بدانید که همان نماد دوج کویین است. جالب است بدانید که بنیانگذاران دوج کویین بر این نظر جمعی بودند که باید در این بازار، کویینی به منظور سرگرمی و شاید شوخی وجود داشته باشد. از این رو دوج کویین را وارد عرصه ارز دیجیتالی کردند. اما روز به روز بر محبوبیت و معروفیت آن افزوده شد و طرفداران آن بیشتر و بیشتر شدند.

طرفداران این نوع از ارز دیجیتالی به خود لقب شیبی داده اند و به زبان خاص و جملات جالبی در میان خود صحبت می کنند. این جامعه که روز به روز هم بزرگتر می شود، اقدامات خیرخواهانه زیادی انجام داده است و شاید یکی از دلایل محبوبیت آن نیز در همین امر باشد. از لحاظ ارزش، یک دوج کویین برابر با 0.05631 دلار می باشد و بازار این ارز دیجیتالی بیشتر از 7 میلیارد و 250 میلیون دلار دارای ارزش می باشد و برای تعداد استخراج این ارز، محدودیتی تعیین نشده است. به منظور انجام تراکنش های کوچک، می تواند گزینه مناسبی باشد.

دوج کویین چیست

پولکادات یک ارز دیجیتالی 

این شبکه به صورت بلاک چین در میان سایر شبکه ها به منظور تبادل و اشتراک گذاری داده ها ایجاد شده است و هدف آن ارائه یک اینترنت به صورت کاملا غیر متمرکز می باشد. ما می توانیم شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتالی هستیم و دلیل ان افزایش سرمایه در بازار سهام و لیست شدن آن در صرافی بایننس می باشد.

پولکات یک ارز دیجیتالی است که دست به حل مشکلاتی که در بسترهای بلاک چین وجود دارد زده و آن را هدف اصلی خود تعیین کرده است به طوری که آن را به عنوان یک فناوری چند زنجیره ای می شناسند. اولین عرضه این ارز در سال 2017 انجام گردید و در همان سال از موفق ترین ها در این عرصه بود. در سال 2017 این توکن یعنی پولکادات به اتریوم و شبکه آن فروخته شد و زمانی که در اتریوم به فروش می رسید، قیمت آن به میزان 0.109 اتر بود.

پولکادات یک ارز دیجیتالی 

سولانا چیست

در صورتی که نماد SOL را دیدید باید بدانید که مربوط به سولانا می باشد و از بابت ارزش در بازار در رتبه 8 قرار گرفته است و سهم آن از کل بازار برابر با 0.56 است. شاید شنیده باشید که سولانا یک ارز دیجیتالی بدون مجوز است که دارای عملکرد بالایی می باشد و با کمک فناوری جدیدی که ارائه کرده است، باعث شده تا کاربران معاملاتی سریع و البته با امنیت بالا داشته باشند.

بهبود مقیاس پذیری و کارمزد کم در ازای پردازش سریع و همچنین انجام عملیات در زمان کوتاه، از جمله اهداف اصلی سولانا است. جالب است بدانید که این رمز ارز بدون هیچگونه حمایت خاص از طرف فرد خاصی، توانسته جایگاه خود را پیدا کرده و عملکرد خوبی داشته باشد. برای خرید و فروش آن باید به صرافی ها مراجعه کرده و از طریق آنها ثبت نام نمایید. در قدم اول باید جفت ارز انتخاب و آن را در صرافی خارجی به فروش رساند و سپس به صرافی های ایرانی منتقل کرد.

نتیجه گیری 

همانطور که گفته شد، ارز های دیجیتالی و رمز ارزها نمونه ای از ارز های جدید می باشند که در بلاک چین ها و بازار های بین المللی اینترنتی جا به جا می شوند و روز به روز بر محبوبیت آنها افزوده می گردد. وارد شدن و خریداری این ارز های دیجیتالی، نیاز به داشتن شناختی کلی در رابطه با آنها و نحوه تغییر و قیمت گذاری آنها دارد زیرا در صورتی که شما با این ارز ها آشنا نباشید، می تواند به همان مقدار که سودآور می باشند باعث ضرر شما در این بازار شوند. بهترین کار مراجعه به صرافی های معتبر در این زمینه است تا با شناختی کامل وارد این بازار شوید.


برچسب ها

مطالب مرتبط